خدمات برش لیزری

برش-لیزری

برش لیزری چیست؟

به طور کلی خدمات برش لیزری فرآیندی می باشد که در آن بوسیله یک اشعه بسیار قدرتمند برای برش متریال های مختلف (مقوا، پلکسی گلاس، و …) با سرعت، دقت و قدرت زیاد استفاده می گردد و برای انجام این فرایند از رایانه برای کنترل پارامترهای لازم برای این برش را کنترل می‌ نماید. در واقع برش لیزری مشابه با حکاکی لیزری می باشد اما تنها تفاوت آن این است که برش لیزری متریال را برش می دهد اما حکاکی لیزری روی ماده را حک می نماید.

در برش لیزری جداسازی به صورت حرارتی بوده و  در طول آن، پرتو لیزر از روی هندسه از پیش تعیین شده عبور داده می شود و برش توسط پرتو لیزر انجام می گردد و این به شکلی است که بخش اضافی ماده‌ی مورد نظر سوخته و یا به آب و بخار تبدیل می گردد و پس از آن گاز تولید شده بوسیله یک فن با فشار زیاد به اطراف پراکنده می شود تا در نهایت یک محصول با کیفیت خیلی عالی تولید گردد. به طور کلی می توانیم بگوییم:

” برش لیزری تکنولوژی است که در آن با لیزر مواد مختلف را با سرعت بالا، دقت و قدرت زیاد برش داده می شوند.”

 لیزر، به دلیل داشتن قطر کم برشی بسیار دقیق انجام می دهد که عاری از هرگونه خطایی است. نکته‌ ای که باید به آن توجه نماییم، جنس ماده‌ای است که قرار است تحت برش لیزر قرار گیرد؛ زیرا سطح برخی مواد پس از برش لیزر ممکن است کمی دچار سوختگی شود.

خدمات-برش-لیزری

برش لیزری فلزات

تقریبا می‌ توانیم بر روی اکثر فلزات برش لیزر انجام دهیم، فلزاتی مانند فولاد، آهن و آلومینیوم بیشترین کاربرد را در برش لیزر دارند. مواد دیگری که می‌ توان روی آن ها برش انجام داد شامل چوب، پلاستیک، شیشه و سرامیک می باشد. اما در مقایسه با روش‌ های مشابه برش لیزر فلزات برای مواد کوچک ایده‌ آل‌ ترین انتخاب می تواند باشد.

برش لیزری چگونه است؟

اکثرا سوالی که مطرح می شود این است که خدمات برش لیزری به چه صورت انجام می گیرد؟

همانطور که گفته شد برش لیزری نوعی فناوری می‌ باشد که از لیزر به­ عنوان برش دادن مواد فولادی استفاده می‌ گردد. این فناوری در  کسب ‌و کارهای کوچک مورد استفاده قرار می‌ گیرد. اکثرا در این روش برای حکاکی­، برش طراحی استفاده می‌ کنند و معمولا از دستگاه های برش لیزر فایبر استفاده می گردد.

در دستگاه‌های برش از کربن دی­اکسید برای لیزر دستگاه استفاده می‌ گردد. در واقع لیزر در  مخزن خود به صورت عقب و جلو حرکت می‌ نماید و پس از تقویت شدن دستگاه این گاز از روزنه مخزن یا همان تیوپ لیزر خارج می‌ گردد و سپس توسط آنزیم که در دستگاه قرار دارد، به نقطه‌ای که ما تعیین نموده ایم می‌ تابد و آن را برش می‌ دهد.

یکی از قابلیت‌ های مهم دستگاه برش این است که، اجسام خود را می‌ توانید به طرح‌ های مدنظر خودتان طراحی نمایید؛ این کار موجب می‌ گردد که مشتریان بیشتری جذب استفاده از این دستگاه گردند. دستگاه برش به مانند یک دستگاه دو بعدی عمل می نماید. به همین دلیل آماده کردن فایل‌ های طراحی برای این دسته از دستگاه‌ ها بسیار راحت‌ تر می باشد. این خدمات با استفاده نمودن از بهترین فناوری در دنیای امروز ساخته شده است. شما می‌ توانید با استفاده کردن از این خدمات سرعت و دقت خود را در کار بالا ببرید.

کاربرد برش لیزری در صنعت

  • حکاکی روی اجسام­ به دلیل دقت بالا
  • از برش لیزری در صنعت حمل­ و­ نقل برای برش دادن لوازم و قطعات ماشین استفاده می گردد.
  • استفاده در ساختمان ­سازی برای برش مواد و همچنین طرح‌ و نقش‌ های زیبا و منحصر­به ­فردی را روی دیوارهای ساختمان و یا نمای داخل ساختمان
  • در ساخت ماکت‌ها و کاردستی‌ها با استفاده از برش لیزری می‌ توانید ماکت و کار دستی‌های خود را در جنس‌های چوبی، پلکسی یا حتی مقوایی انجام دهید.
  • استفاده در تولید کردن قطعات هواپیمایی به علت اینکه در وسایل حمل‌­ و ­نقل باید قطعات به‌ ­صورت دقیق  برش داده شوند، تا دچار خطراتی مواقع پرواز نشوند.

قیمت برش لیزر

یکی دیگر از مهم ترین سوالاتی که درباره خدمات برش لیزری پرسیده می شود این است که این خدمات چگونه قیمت گذاری می شود؟

خدمات برش لیزری و حکاکی لیزری به روش های متفاوتی قیمت گذاری می گردند. قیمت گذاری بر اساس زمان برش تعیین می گردد و این به معنای این است که هر چقدر زمان برش طول بکشد بر اساس واحد دقیقه قیمت محاسبه می شود. مورد دیگری که در قیمت گذاری بر اساس زمان مطرح می گردد، این است که در برخی شرکت ها، اپراتورهای دستگاه لیزر در حضور مشتری برش نمونه را با کمترین سرعت ممکن انجام می دهند تا مشتری گمان کند که سفارش برش لیزری اش زمان بر می باشد.

ولی در عمل با سرعت بیشتری برش انجام می گیرد اما در مجموعه آراز لیزر خدمات برش لیزری با کمترین زمان چه در عمل و چه در حضور مشتری انجام می گیرد و نحوه محاسبه قیمت برای برش لیزری به شکل دقیقه ای می باشد. به طور کلی قیمت مربوط به برش لیزری با توجه به المان های زیر محاسبه می گردد:

نوع فلز

ورق های فلزی انواع مختلفی دارند که برای مصارف مختلف برش داده می شوند. نوع فلز یکی از مواردی است که در قیمت برش لیزری دخالت دارد. فلزهایی که مجموعه خدمات ما آن را برش می دهند آهن، استیل، گالوانیزه و آلومینیوم می باشند.

برش-لیزری

ضخامت ورق فلزی

ورق های فلزی در کنار انواع مختلفی که دارند، دارای ضخامت های مختلف نیز هستند. که این ضخامت برای کاربردهای مختلف صنعت و ساختمان متفاوت می باشد.

پرسینگ

پرسینگ در حرفه برش لیزری فلزات به تعداد سوراخکاری روی ورق فلزی گفته می شود و یا به معنای دیگر به تعداد دفعاتی که هد دستگاه برش لیزری برای ایجاد سوراخ های موجود در نقشه، روی ورق فلزی پایین می آید گفته می شود.

تعداد سفارش

برای قیمت برش لیزری فلزات تعداد و تیراژ کار خیلی مهم می باشد. ممکن است که مشتری بر اساس مورد نظر فقط یک قطعه برای برش بخواهد و یا ممکن است که یک کارخانه و یا کارگاه صنعتی جهت تولید لوازم خانگی یا صنعت ماشین آلات و خودرو تیراژ بالا از یک قطعه را سفارش بدهد.

طول برش

به اندازه ای که هد دستگاه برای برش ورق فلزی بر اساس نقشه انتخاب شده روی ورق فلزی هدایت می شود تا ورق فلزی را برش بدهد گفته می شود. طول برش بر اساس میلی متر می باشد.

آراز لیزر
مجموعه آراز لیزر- خدمات برش لیزری فلزات - با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×